Descoperă Școala Primară ETOS

zig zag

Avem o echipă profesionistă de cadre didactice, propunem metode inovatoare de predare și susținem fiecare elev, motivându-l să atingă succesul, păstrându-și entuziasmul, veselia, setea de descoperire și cunoaștere.

Consolidăm încrederea. Accentuăm pasiuni și talente.

Prețuim și creștem conștient o comunitate armonioasă de elevi, părinți și profesori. La Școala Primară ETOS, copiii prind aripi pentru a explora, învăța și pentru a îmbina responsabilitatea socială cu dezvoltarea personală.

Viziunea noastră

Dezvoltăm abilități și calități esențiale pentru succesul și starea de bine a elevilor noștri, atât în prezent, cât și pentru viitor.

Valorile ETOS

Încredere, comunitate, empatie, entuziasm pentru învățare, spirit de echipă, reziliență, adaptabilitate.

Misiunea noastră

Educație plină de entuziasm și creativitate, dublată de adaptabilitate și pregătire pentru provocările vieții.

Cum facem ceea ce facem

În ciclul primar, elevii ETOS parcurg în întregime programa școlară obligatorie, în conformitate cu cerințele Ministerului Educației, dar au parte și de suport after-school, în funcție de opțiunea lor și a părinților.

Promovăm învățarea care se bazează pe construirea intelectului unui copil care știe că va fi înțeles și sprijinit chiar și când greșește, până va reuși să atingă nivelul de care să fie mândru.

Activități opționale

Dans

Arte marțiale

Baschet

Pictură

Modelaj

Origami

Ce mâncăm la prânz?

Școala are bucătărie proprie, unde gătim în fiecare zi proaspăt și sănătos pentru copii. Ținem cont de gusturile și preferințele lor și credem că, la vârsta lor, farfuriile trebuie să aducă și “energie”, dar să și arate atrăgător. Suntem pregătiți cu rețete bogate și diverse, astfel încât meniul să fie de fiecare dată o descoperire plăcută.

Tipuri de program

Program scurt: 07.30 – 13.30

În acest program sunt incluse: micul dejun, gustare ora 10, ore de curs pe baza programei școlare conform Ministerului Educației, limba engleză, masa de prânz, monitorizarea și evaluarea permanentă a elevului, supraveghere medicală.

PROGRAM

07.30-08.20 – sosirea elevilor și micul dejun
08.20-12.50 – ore de curs și gustarea de la ora 10
12.50-13.30 – masa de prânz și plecarea elevilor

Școala Primară ETOS, este o instituție non-profit. Toate resursele obținute din taxele de școlarizare sunt folosite pentru a crea un mediu educațional de înaltă calitate și a oferi oportunități variate elevilor. Pentru informații despre oferta educațională și valoarea taxelor vă rugăm să completați formularul de contact.

Program mediu: 07.30 – 16.30

În acest program sunt incluse: micul dejun, gustare ora 10, ore de curs pe baza programei școlare conform Ministerului Educației, limba engleză, masa de prânz, monitorizarea și evaluarea permanentă a elevului, supraveghere medicală, efectuarea temelor și lucru suplimentar pentru aprofundarea cunoștințelor, gustarea de după-amiază.

PROGRAM

07.30-08.20 – sosirea elevilor și micul dejun
08.20-12.50 – ore de curs și gustarea de la ora 10
12.50-13.30 – masa de prânz
13.30-16.00 – efectuarea temelor, aprofundare, lucru suplimentar
16.00-16.30 – gustarea de după amiază și plecarea elevilor.

Școala Primară ETOS, este o instituție non-profit. Toate resursele obținute din taxele de școlarizare sunt folosite pentru a crea un mediu educațional de înaltă calitate și a oferi oportunități variate elevilor. Pentru informații despre oferta educațională și valoarea taxelor vă rugăm să completați formularul de contact.

Program: 07.30 – 18.00

În acest program sunt incluse: micul dejun, gustare ora 10, ore de curs pe baza programei școlare conform Ministerului Educației, limba engleză, masa de prânz, monitorizarea și evaluarea permanentă a elevului, supraveghere medicală, efectuarea temelor și lucru suplimentar pentru aprofundarea cunoștințelor, gustarea de dupa amiază și activități recreative.

PROGRAM

07.30-08.20 – sosirea elevilor și micul dejun
08.20-12.50 – ore de curs și gustarea de la ora 10
12.50-13.30 – masa de prânz
13.30-16.00 – efectuarea temelor, aprofundare, lucru suplimentar
16.00-16.30 – gustarea de după-amiază
16.30-18.00 – activități recreative, plecarea copiilor

Școala Primară ETOS, este o instituție non-profit. Toate resursele obținute din taxele de școlarizare sunt folosite pentru a crea un mediu educațional de înaltă calitate și a oferi oportunități variate elevilor. Pentru informații despre oferta educațională și valoarea taxelor vă rugăm să completați formularul de contact.

Tipuri de program

Program scurt: 07.30 – 13.30

Taxa: 1.050 lei / luna + 12 lei masa / zi 

În acest program sunt incluse: micul dejun, gustare ora 10, ore de curs pe baza programei școlare conform Ministerului Educației, limba engleză, masa de prânz, monitorizarea și evaluarea permanentă a elevului, supraveghere medicală.

PROGRAM

07.30-08.20 – sosirea elevilor și micul dejun 08.20-12.50 – ore de curs și gustarea de la ora 10 12.50-13.30 – masa de prânz și plecarea elevilor

Program mediu: 07.30 – 16.30

Taxa: 1.200 lei / luna + 15 lei masa / zi 

În acest program sunt incluse: micul dejun, gustare ora 10, ore de curs pe baza programei școlare conform Ministerului Educației, limba engleză, masa de prânz, monitorizarea și evaluarea permanentă a elevului, supraveghere medicală, efectuarea temelor și lucru suplimentar pentru aprofundarea cunoștințelor, gustarea de după-amiază.

PROGRAM

07.30-08.20 – sosirea elevilor și micul dejun 08.20-12.50 – ore de curs și gustarea de la ora 10 12.50-13.30 – masa de prânz 13.30-16.00 – efectuarea temelor, aprofundare, lucru suplimentar 16.00-16.30 – gustarea de după amiază și plecarea elevilor.

Program: 07.30 – 18.00

Taxa: 1300 lei / luna + 15 lei masa / zi 

În acest program sunt incluse: micul dejun, gustare ora 10, ore de curs pe baza programei școlare conform Ministerului Educației, limba engleză, masa de prânz, monitorizarea și evaluarea permanentă a elevului, supraveghere medicală, efectuarea temelor și lucru suplimentar pentru aprofundarea cunoștințelor, gustarea de dupa amiază și activități recreative.

PROGRAM

07.30-08.20 – sosirea elevilor și micul dejun 08.20-12.50 – ore de curs și gustarea de la ora 10 12.50-13.30 – masa de prânz 13.30-16.00 – efectuarea temelor, aprofundare, lucru suplimentar 16.00-16.30 – gustarea de după-amiază 16.30-18.00 – activități recreative, plecarea copiilor

Vino alături de noi

Ne dorim să sincronizăm procesul de învățare din România cu cerințele dinamice ale lumii în care trăim. Punem accent pe pregătirea unor copii adaptabili, încrezători în forțele proprii, rezilienți, capabili să relaționeze natural și să se integreze ușor acolo unde își doresc.

Programează o vizită